Štartuje 12. ročník projektu NOC FILMOVÝCH NÁDEJÍ

Staňte sa súčasťou najväčšieho televízneho festivalu študentských filmov, prihláste svoju snímku a zažite veľkolepý česko-slovenský gala večer!

TV NOVA a TV MARKÍZA spúšťa svoj 12. ročník festivalu študentských filmov - NOC FILMOVÝCH NÁDEJÍ.

Prihlásiť do súťaže možno akýkoľvek film, ktorý vznikol bez obmedzenia žánru, formy alebo stopáže. Súťaží sa v nasledujúcich kategóriách:

· Animovaný film

· Dokument

· Hraný film

· Najlepší film akéhokoľvek žánru pre filmára do 15 rokov - NOVÁ kategória pre začínajúcich filmárov

Svoje filmy môžete prihlasovať do 15. 10. 2019 prostredníctvom prihlasovacieho formulára, ktorý nájdete v záložke vyššie.

NOVINKA!

Zároveň vyhlasujeme súťaž o najlepší internetový scenár, ktorého víťaza odmeníme jeho natočením. Podmienky:

· scenár môže prihlásiť ktokoľvek vo veku 18 - 27 rokov

· prihlásiť môžete 12 minútový internetový filmový scenár alebo pilotný scenár na seriál (komédia/dráma) s jasným zadefinovaním príbehu a charakterov

· scenár musí obsahovať maximálne 4-5 scén a maximálne 5 charakterov (postáv)

· humor a originalita sú vítané

Svoje scenáre môžete tiež prihlasovať do 30. 9. 2019 prostredníctvom prihlasovacieho formulára, ktorý nájdete v záložke vyššie.

VYHODNOTENIE

Študentské snímky v rámci filmového festivalu bude už tradične hodnotiť odborná porota zložená z filmových a televíznych profesionálov z oboch krajín. Tá v rámci slávnostného česko-slovenského odovzdávania cien, ktoré sa bude konať 22. novembra 2019 v kine Dlabačov v Prahe, finančne odmení tie najlepšie filmy. Slávnostný večer uvidia diváci naživo na TV NOVA a TV MARKÍZA.

Navyše najlepšie študentské filmy budú odvysielané na týchto televíznych staniciach.

Zároveň pre vybrané TOP SLOVENSKÉ filmy, ktoré budú prihlásené do súťaže usporiadame jedinečný slovenský event, ktorý sa uskutoční 7.11.2019 v Bratislave, kde budú premietané skrátené úseky prihlásenej súťažnej tvorby. Okrem toho sa na tomto evente radi stretneme a osobne zoznámime s talentami budúcej slovenskej filmovej tvorby.

Neváhajte, prihláste svoju snímku a staňte sa súčasťou jedinečného televízneho festivalu študentských filmov - NOC FILMOVÝCH NÁDEJÍ!

V prípade akýchkoľvek problémov s prihlasovaním filmov, prosím napíšte na: nocfilmovychnadeji@markiza.sk